Blog

Angut Kuşu

Angut kuşu eşi ölünce, yıkılan bir kalbin hikayesi. Angut kuşları, doğa ve aşk arasında derin bir bağ kurabilen ilginç yaratıklardır. Bu türün eşlerinin ölümündeki davranışları, aşkın ötesindeki bağı gösteren dikkate değer izler taşımaktadır. Angut kuşlarının sosyal yapısı ve bu olaydaki tutumları, onları diğer kuş türlerinden ayıran belirgin özelliklerdir. Angut kuşları, eşlerine bir ömür boyu sadık kalmaya adeta ant içmişlerdir. Angut kuşunun eşi öldüğünde, büyük bir üzüntü yaşar ve yalnızlık hissiyle baş başa kalırmış.

ANGUT KUŞU
ANGUT KUŞU

Angut kuşları eşleriyle güçlü bir bağ kurdukları için kaybettiklerinde sarsılır ve bir daha asla eş aramazlarmış. Hatta ölen eşin başında öldüğü bilinmektedir. Bundan dolayı tek eşli hayvanlar listesinde yerini almaktadır.

Angut kuşunun acıklı hikayesi

Yeryüzündeki tek eşli olan nadir kuş türüdür Angut kuşu. Eşi ölen Angut kuşunun bir daha başka bir kuş ile eş olmazmış. Ölen eşinin başında yas tuttuğu biliniyor. Bu davranışlarından dolayı bir nevi kumrulara benzetilir. Kumru kuşları da tek eşlidir.

Angut kuşu eşi ölmek üzereyken yanına başka bir yırtıcı hayvan veya bir insan dahi gelse gözü eşinin üstünden asla ayrılmazmış. Onu korumak savunmak için kendi canını hiçe sayarmış. Eşi ölene kadar yanında beklermiş.

Angut kuşları aşırı ürkek hayvanlardır. Dişi veya erkek olması hiç fark etmez. Bütün Angut kuşları için geçerlidir. Eşinin ölüsünün başında beklerken bile yakalamaya çalışsanız dahi kaçıp gitmez. Acı acı öter ve çırpınarak, feryat ederek eşini yerden kaldırmaya çalışırmış. Sonunda eşinin kalkmayacağını anlar ve oracıkta öylece beklermiş. En sonunda açlık, susuzluk ve üzüntü sonucu kendisi de hayata veda edermiş.

Diğer Hayvanlar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu