Blog

Değer Verilen En Büyük Hayvanlar

Değer verilen en büyük hayvanlar familyası dünyada en çok çeşitliliğe sahip canlı türleridir. Ama bazı hayvan türleri insanlar için çok değer arz ederler. Dünyada milyonlarca hayvan ırkı bulunmaktadır.

EN DEĞERLİ HAVANLAR
EN DEĞERLİ HAVANLAR

Bazılarının ise türü tükenme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Türleri tükenmekte olan hayvanlar nadir bulunduklarından dolayı bazı hayvan türlerinden daha fazla değerlidirler. Kedigiller familyası, kaplumbağa giller familyası, maymun ve goril familyası, köpek familyası, balık familyası, bazı balina ve köpek balığı türleri, penguenler, geyikler, bazı sürüngen türleri ve kelebek familyasından olanlar örnek olarak gösterilebilir.

Değerli Hayvan Familyası

Beyaz Aslan

Beyaz aslan
Beyaz aslan

Beyaz aslan familyası bir çeşit mutasyona uğrayarak genetiği değişmiş hayvan türüdür. Dünyada sadece 30 tane oldukları söylenmektedir. Bu nedenle çok büyük hayvan familyasına girerler. Özel bakım alanlarında ve milli parklarda barındırılmaktadırlar. Beyaz aslanların vahşi doğaya uyum sağlayamazlar.

Şempanzeler

Şenpanze

Diğer bir değerli hayvan türü ise şempanzelerdir. Şempanzeler zeki ve sadakatli hayvanlar olarak bilindiklerinden dolayı insanlar için özel hayvanlardır. Afrika taraflarında bulunurlar genelde evcil değillerdir.

Palmiye Kuşu

Palmiye kusu kakadu
Palmiye kusu kakadu

Palmiye kuşu, kaka dudu olarak da bilinir. Bir tür papağana benzer. Değerli bir kuş türüdür. Bu kuş türünün özelliği kırmızı yüzlü olması ve heyecanlandığında renginin maviye dönmesidir.

Sümbül Papağanı

Değer verilen en büyük hayvanlar
Sumbul papagani

Yine bir diğer hayvan kuşgillerden olan sümbül papağanıdır. İsminden de anlaşıldığı gibi rengi sümbül mavisidir. Büyük ve eğri bir gagaya sahiptirler. Çok eğlenceli ve sosyal bir hayvan türüdür. Türleri tükenmekte olduğu için oldukça değerlidirler.

Egzotik Develer

Deve
Deve

Bir başka hayvan türü is egzotik develerdir. Yük taşımacılığı için kullanılırlar bu nedenle değerlidirler. Ancak develerin bakımı güç olduğu için sahiplenirken iyi düşünmeniz gerekir.

Kar Maymunu

Değer verilen en büyük hayvanlar
Kar maymunu

Kar maymunları bir çeşit karasal maymun türüdür. Soğuk bölgelerde yaşarlar.

Piton Yılanı

Piton yilani
Piton yilani

Bir diğer değerli hayvan türü ise sürüngengillerden piton yılanıdır. Pastel tonlarında sarı şeritlere sahiptirler. Değerli olmasının en büyük özelliği türünün tek evcil hayvanı olmasıdır.

Köpekler ve Kediler

Değer verilen en büyük hayvanlar
Erkek yavru kopek

Köpekler ve kediler dost canlısı olarak bilinen hayvanlardır. Bu özelliklerinden dolay insanların evlerinde en çok beslediği hayvan türlerindendir. Pek çok çeşitleri bulunmakla beraber her iki türü de evcimendir. Kediler ve köpeklerde en çok değer verilen hayvanlar arasında yer alırlar.

Diğer Hayvanlar Hakkında

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu