Blog

Sincaba Benzeyen Hayvanlar İsimleri ve Türleri

Sincaba benzeyen hayvan isimleri ve türleri hakkında merakı olanlar için hazırladığımız sayfada sincaplar gibi kemirici ve sincabı andıran hayvanlara yer verdik. Makalemizde sincaba benzerliği ile bilinen hayvanlar bulunuyor.

İşte Sincaba Benzeyen Hayvan İsimleri ve Türleri

Sincaba benzeyen hayvanların ne olduklarını merak ediyorsanız sizler için sincaba en çok benzerliği olan tam 7 hayvan türünü ele aldık.

1: Quokka – Kısakuyruklu Kanguru

Sincaba Benzeyen Hayvanlar

Quokka kanguru familyasının bir türüdür. Kedi ile aynı boyutlara sahiptir. Otçul hayvandır ve geceleri yemlenir. Merak edenler daha fazla bilgiyi buradan alabilirler

2: Marmotlar

Sincaba Benzeyen Hayvan İsimleri ve Türleri

Marmotlar aslında yer sincaplarıdır. Marmotlar 4 türe ayrılırlar.

  • Alaska marmotu
  • Alp marmotu
  • Boz marmot
  • Kırçıl marmot

3: Gelengi

Sincaba Benzeyen Hayvan İsimleri ve Türleri

38 kemirgen cinsinden biridir. Koloni şeklinde yaşamını sürdürürler, iki ayaklarının üstüne kalkıp etrafı izlemeleriyle tanınırlar. Sincaba benzeyen hayvanlar yazımız devam ediyor

4: Arktika gelengisi

Sincaba Benzeyen Hayvan İsimleri ve Türleri

Kanada alaska ve sibirya da yaşayan Arktika gelengisi güzdüzcül bir kemiren türüdür.

5: Çayır Köpeği

Sincaba Benzeyen Hayvan İsimleri ve Türleri

Çayır köpeği sincaplara benzeyen bir hayvan türüdür. Doğal ortamları Amerika otlaklarıdır. İri yapılı bir kemirgen cinsidir.

6: Kunduz

Sincaba Benzeyen Hayvan İsimleri ve Türleri

Kunduzlar↗ yaşamını su kıyılarında geçiren ve ağaçları kemirerek beslenen bir hayvan türüdür. Yeni dünya kunduzu ve eski dünya kunduzu diye ikiye ayrılırlar. Kunduzlar da kısmen Sincabı andıran hayvanlardır.

7: Kobay (Guinea pig)

Sincaba Benzeyen Hayvan İsimleri ve Türleri

Kobay; Çeşitli renklere sahip evcil bir hayvan türüdür. Avrupa da ve Amerika da oldukça çok aile tarafından beslenen hayvan türüdür.

8 : Geomyidae (Yer Sincabı)

Geomyidae’ler Orta Amerika ve Kuzey Amerikada yaşarlar. Detaylı tünel açma etkinlikleri ve bağı, bahçeyi yok etme özellikleri ile meşhurdur.

Sincaba benzer hayvanların sonuna geldik

Şuan için sincaba benzeyen hayvanlar listemizde 7 adet hayvan türü bulunuyor. Sizde sincaba benzettiğiniz hayvan türü ve cinsi biliyorsanız sayfamıza destek olmak için buraya tıklayarak bizi bilgilendirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu