Hint bülbülleri hakkında bilgiler

Hint bülbülleri (Zebra-ispinozu) hakkında bilgiler, Hint bülbüllerinin yediği yemler nelerdir? Hint bülbülleri balkonda bakılabilir mi? sorularının cevapları burada.

Hint bülbülleri hakkında bilgiler

Hepimiz evlerimizde çeşitli canlılar beslemekteyiz. Bu canlıları genellikle evcil hayvan satan yerlerden almaktayız. Hint bülbülleri evcil hayvanlar arasında en popüler hayvanlardandır. Bazılarımız bu canlıları üretmek amacıyla bazılarımız ise hem evlerimizde hoş bir görüntü olması hem de hobi amaçlı bakımlarını yürütmekteyiz. Oldukça narin ve küçük yapısı bulunan bu kuşların üretimi muhabbet kuşlarına kıyasla daha kolay ve zahmetsiz bir iştir. Çiftleşmeye başlayan hint bülbülleri bakımları aksatılmadıkça suları ve yemleri önlerinde bulundurulup temizlik ve hijyen şartları sağlandıkça her ay düzenli bir şekilde yumurta yaparlar. Kuluçka süreleri 17-19 gündür. Bu sürenin değişme nedeni hint bülbülü dişisinin bir gün farla yumurta yapmasıdır. İsterseniz sizlere şimdi de hint bülbülleri için yem tavsiyeleri ve yumurta maması tarifleri verelim.

Hint bülbüllerinin severek yediği yemler nelerdir?

Hint bülbülleri hakkında bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Hint bülbülleri küçük ve narin yapıda oldukları için büyük ve kalın yemleri yiyemezler. Dal darı, sarı darı, ak darı, nijer tohumu, muhabbet kuşu yemlerinin küçük parçalarını, hint bülbülleri için özel olarak üretilen yemlerle beslenebilirler. Ayrıyeten;  hint bülbüllerine yumurta maması verilmelidir. Bunun nedeni  hint bülbüllerinin daha sağlıklı, daha canlı, daha enerjik olmalarını sağlamaktır. Hint bülbüllerine  kalamar kemiği verilmesi gerekmektedir. Kalamar kemiğinin hint bülbüllerine faydası yumurta kalitesinin ve yumurta yapısının düzgünlüğünü sağlamaktır.

Hint bülbülleri balkonda bakılabilir mi?

Hint bülbülleri her ne kadar evde yaşamaya uygun olsa bile balkon teras gibi yerlerde yaşamaya uygun değillerdir. Bunun nedenleri dışarıdan gelebilecek zararlardır. Karga, serçe, kedi gibi canlıların zarar verme tehlikesidir. Ayriyeten hint bülbülleri balkonda veya terasta hava akımına maruz kalmasıdır. Bu nedenler dolayısıyla Hint bülbülleri balkonda bakılmamalıdır.

Faydalı Yazılar

Benzer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2021 Hayvanisimleri.net - A dan Z ye Türkçe Hayvan isimleri Listesi - Site Haritası - Hakkımızda - Gizlilik Politikası